ENGLISH
شرکت آلومینیوم ایران ( ایرالکو )
داده ای برای نمایش وجود ندارد
1397/07/29 مدير كارخانه ايرالكو در سومين جلسه كارگروه كاهش آلودگي هواي اراك
مدير كارخانه ايرالكو در سومين جلسه كارگروه كاهش آلودگي هواي اراك

 

 
 

تا پايان آبانماه امسال تمامي خطوط توليد ايرالكو نوسازي مي‌شود

مدير كارخانه ايرالكو در نشست كارگروه كاهش آلودگي هواي اراك كه با حضور استاندار، معاون هماهنگي امور عمراني استانداري، مديركل حفاظت محيط زيست و اعضاي اين كارگروه برگزار شد، گفت: تا پايان آبانماه سال جاري كليه خطوط توليد اين شركت نوسازي شده و خطوط قديمي احيا از مدار توليد خارج مي‌گردد.

مهندس مجيد بوالحسني ادامه داد: مقرر بود اين برنامه تا پايان شهريورماه امسال به مرحله اجرا برسد كه به دليل مشكلات ناشي از تحولات اقتصادي در سطح ملي و عدم ترخيص تجهيزات مورد نياز از گمرك به تاخير افتاد.كه مشكل ترخيص مهمترين اقلام نوسازي خطوط همچنان در گمرك كشور وجود دارد كه در تلاشيم مجوز ترخيص آن را اخذ نماييم.

وي با اشاره به محدوديت‌هاي مالي اين شركت در اجراي برنامه‌هاي توسعه و انتقال واحد آندسازي افزود: پيشرفت فيزيكي واحد جديد آندسازي در حال حاضر 27 درصد است.

بوالحسني گفت: در سفر اول دولت تدبير و اميد به استان مركزي، تخصيص تسهيلات 50 ميليون دلاري و 125 ميليارد توماني از محل اعتبارات صندوق توسعه ملي براي انتقال آندسازي اين شركت تصويب شد كه متاسفانه تاكنون در اختيار اين واحد صنعتي قرار نگرفته است.

وي با تاكيد بر ضرورت پرداخت اين تسهيلات در راستاي تسريع در اجراي عمليات احداث واحد جديد آندسازي گفت: هزينه مورد نياز اين طرح در سالهاي گذشته 300 ميليارد تومان برآورد شده است كه با توجه به افزايش قيمت‌ها، اين ميزان افزايش قابل توجهي يافته است.

وي گفت: اگر تسهيلات مذكور در اختيار اين شركت قرار گيرد طي 5/2 سال واحد جديد آندسازي به مرحله بهره‌برداري خواهد رسيد.

استانداراستان مركزي نيز در اين نشست گفت: در بازرسي از ايرالكو مشخص شده است در اين شركت تصميم و اراده براي خروج ديگ‌هاي آلاينده از مدار توليد وجود دارد و انتظار مي‌رود كه مسئولان اين واحد با جديت براي تحقق تعهداتشان در مهلت جديد بكوشند.

سيدعلي آقازاده ادامه داد: بنا به اظهارات مسئولان ايرالكو به دليل تحريم‌ها و مسائل ناشي از آن، دستگاههاي مورد نياز برنامه بهسازي اين شركت و خروج ديگ‌هاي باقي مانده خط 5 به موقع تحويل نشده و اين صنعت خواستار تمديد 2 ماهه مهلت براي انجام تعهدات خويش است.

استاندار مركزي گفت: پايان آبانماه آخرين مهلت تعيين شده براي خروج 44 ديگ باقي‌مانده از خط 5 قديم شركت ايرالكو از مدار توليد است.

وي تصريح كرد: مهلت تعيين شده آخرين فرصت براي اين صنعت است.

آقازاده اظهار داشت: 48 درصد از آلومينيوم كشور در استان مركزي توليد مي‌شود و اگر به اين بخش آسيبي وارد آيد، مي‌تواند براي صنايع زيردستي مصرف‌كننده چالش‌آفرين باشد و به مسائل كارگري در كشور دامن بزند.

استاندار مركزي اضافه كرد: شركت ايرالكو مكلف است به دنبال دريافت تسهيلات از محل صندوق توسعه ملي براي انتقال آندسازي به شعاع مناسب باشد.

آقازاده بيان كرد: استانداري مركزي و نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي براي گره‌گشايي از مشكلات احتمالي و همراهي با مسئولان اين صنعت در راستاي تحقق تسهيلات مذكور آمادگي كامل را دارند لذا ايرالكو بايد در اين زمينه تلاش خود را به كار گيرد.

استاندار مركزي ادامه داد: اگرچه اين استان با برخي چالش‌هاي زيست‌محيطي درگير است اما جداي از پهنه كشور نيست و آمارهاي رسمي نشان مي‌‌دهد اقدامات زيست‌محيطي استان مركزي در چند سال گذشته مطلوب بوده و منجر به كاهش روزهاي ناسالم شده است.

وي با بيان اينكه اجراي طرح جامع زيست‌محيطي پايش آب و خاك در استان ضروري است، افزود: صنايع و دستگاههاي اجرايي ذيربط بايد همه تلاش خود را براي اجراي دقيق آن به كار گيرند.

آقازاده افزود: اجراي اين طرح بايد تا پايان سال اتمام يابد تا بر اساس نتايج حاصله بتوانيم براي سال 98 تصميمات مقتضي را اتخاذ نمائيم.

ميرزايي مديركل محيط زيست استان مركزي نيز در سومين جلسه كارگروه كاهش آلودگي هواي اراك بيان كرد: با توجه به حساسيتي كه مردم استان و كلانشهر اراك نسبت به آلودگي هوا دارند اين كارگروه از اهميت خاصي در استان برخوردار است بنابراين بايد در زمينه پيگيري مصوبات اين جلسات عزم و اراده جدي وجود داشته باشد.

 

photo_2018-10-16_11-04-51

تعداد بازدید: 107
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت آلومينيوم ايران ( ايرالكو ) ميباشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal